Достапни линкови

logo-print

Србија ќе поднесе тужба против Хрватска за геноцид


Србија денеска пред меѓунардониот суд за правда во Хаг ќе поднесе тужба против Хрватска, за геноцид над Србите за време на војната од 1991 до 1995-та, јавила Радителевизија Србија, пренесува агенцијата Бета. Според РТС , тужбата ќе ја поднесе овластениот правен застапник. Хрватска ја тужеше Србија за геноцид пред 10 години.
XS
SM
MD
LG