Достапни линкови

logo-print

Британецот кој беше заложеник во Ирак се врати дома


Ослободениот британскиот заложеник Питер Мур кој помина 2,5 години во затвор во Ирак се врати во Велика Британија. Тој изјавил дека е воодушевен што се вратил дома и што си го видел семјството. Мур кој е специјалист за компјутери заедно со уште 4 други мажи беше киднапиран во мај 2007-та во ирачкиот главен град Багдад. Другите киднапирани се сметаат за мртви.

XS
SM
MD
LG