Достапни линкови

logo-print

Засилени безбедносни мерки на аеродромите во Британија


Британските аеродроми ќе воведат скенери за целосен преглед на телото на патниците за да ја зголемат безбедноста на аеродромите во земјата. Според британскиот премиер Гордон Браун одлука е донесена поради обидот да се изврши терористички напад на американски авион за време на Божиќ. Тој смета дека мора да се одговори на ваков начин бидејќи припадниците на Ал Каеда користат нови видови на оружје. Новите скенери веќе се воведени на аеродромот Хитроу и Манчестер.

XS
SM
MD
LG