Достапни линкови

logo-print

Ирак ги критикуваат САД за случајот Блеквотер


Ирачките власти уаптија критика до САД за одлуката на судот за повлекувањето на обинението против чуварите од американската компанија Блекватер за убиството на 17 државјани на Ирак во 2007 година. Истрагата на Ирак покажала дека тие го извршиле злосторството и Багдад и натаму кривично ќе ги гони сторителите.
XS
SM
MD
LG