Достапни линкови

logo-print

Владата на Малезија бара да се поништи одлуката на судот за Алах


Владата на Малезија соопшти дека ќе достави жалба до судот кој им дозволи на Христијаните зборот Алах да го користат наместо Господ. Минатата недела судот ја донесе одлуката, по мирните протести на муслиманите за кои властите се плашеа дека ќе прераснат во судири меѓу муслиманската и кинеската и индиската заедница, кои се од христијанска, будистичка и хинду вероисповед.
XS
SM
MD
LG