Достапни линкови

logo-print

ЕУ го осуди самоубиствениот бомбашки напад во Пакистан


Шефот за надворешни работи на Европската Унија, Кетрин Ештон го осуди вчерашниот самоубиствен бомбашки напад во Пакистан во кој животот го загубија 90 луѓе. Ештон соопшти дека нападот на турнирот за одбојка во Лаки Марват е уште еден во низата, кои се случуваат секојдневно врз жителите на земјата и дека унијата и натаму ќе му дава подршка на Пакистан во борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG