Достапни линкови

logo-print

Германија бара авганистанските сили да започнат да раководат со безбедноста


НАТО оваа година треба да започне да ја префрла одговорноста за безбедноста во Авганистан на локални сили во земјата, соопшти германското министерство за надворешни работи. На 28 јануари во Лондон ќе се одржи меѓународна конференција на НАТО сојузниците за состојбата во Авганистан. Германија во моментов има 4500 војници во земјата.
XS
SM
MD
LG