Достапни линкови

logo-print

95 загинати при нападот на одбојкарскиот турнир во Пакистан


Според последниот биланс, 95 лица загинаа на турнирот на одбојка во Лаки Марват во Пакистан кога бомбаш самоубиец изврши напад со камион наполнет со експлозив. Станува збор за најсмртоносен напад во поновата историја на Пакистан.
XS
SM
MD
LG