Достапни линкови

logo-print

25 загинати во бомбашки напад на спортски настан во Пакистан


Бомбаш самоубиец предизвика експлозија на терен за одбојка во северозападен Пакистан, при што загинаа најмалку 25 лица, соопшти полицијата. Насилствата во Пакистан се зголемија по офанзивата против талибанците во Јужен Вазиристан и во одмазднички напади од Октомври 2009 загинаа над 500 лица.
XS
SM
MD
LG