Достапни линкови

logo-print

Засилени контроли на аеродромите во Холандија


Холандските власти соопштија дека на аеродромите ќе започнат да користат целосни скенери за тело за патниците кои заминуваат за Соединетите Американски Држави, по обидот за терористички напад на американскиот авион кој леташе од Амстердам кон Детриот. Вчера американскиот претседател Барак Обама соопшти дека катастрофалната грешка на обезбедувањето дозволила 23 годишниот нигериец да се качи на авионот и покрај тоа што бил осомничен дека има врски со Ал Каеда и по предупредувањата на неговиот татко.
XS
SM
MD
LG