Достапни линкови

logo-print

Талибанците одговорни за нападите во Пакистан


Талибанците ја презема одговорноста за бомбашките напади за време на шиитската церемонија во понеделникот во гардот Карачи во Пакистан, каде животот го загубија најмалку 43 луѓе. Високиот командир на Талибанците, Асматулах Шахен телефонски ги известил новинските агенции дека тие биле организатори на повеќето такви напади. Талибанците сметаат дека шиитите се еретици.
XS
SM
MD
LG