Достапни линкови

logo-print

Авганистан започна истрага за 10 луѓе убиени од странски сили


Авганистанските власти започнаа истрага за смртта на 10 луѓе, меѓу кои и 8 ученици, кои беа земени од нивните домови и убиени од страна на странските сили во покраината Кунар, соопшти кабинетот на претседателот Хамид Карзаи. Официјалните лица од НАТО претходно ијавија дека војниците кои учествувале во нападот соопштиле дека жртвите биле бунтовници.
XS
SM
MD
LG