Достапни линкови

Пожари низ Австралија


Во делови на Австралија беснеат пожари во кои досега зафатија околу 2700 хектари, а изгореа најмалку 20 куќи. Во обид пожарите да се стават под контрола, во близина на Перт беа повредени тројца пожарникари.
XS
SM
MD
LG