Достапни линкови

logo-print

Расте цената на нафтата


Цената на нафтата на светските берзи порасна поради очекувањата за зголемена побарувачка во САД, каде што студеното време ќе придонесе за поголема потрошувачка на енергенси за загревање. На берзата во Њујорк еден барел нафта вчера се продавал за речиси 79 долари, а во Лондон цената достигнала до 77,6 долари.
XS
SM
MD
LG