Достапни линкови

logo-print

Медведев потпиша нов закон за затајување на данок


Рускиот претседател Димитри Медведев потпиша закон со кој се забранува луѓето кои прв пат се осомничени за затајување на данок да бидат осудени на затворска казна. Според законот тие што ќе бидат прогласени за виновни ќе треба само да ги вратат парите што и ги должат на земјата.
XS
SM
MD
LG