Достапни линкови

logo-print

Љаиќ поднесе оставка бидејќи не го уапси Ратко Младиќ


Шефот на српското кординативно тело за соработка со хашкиот трибунал Расим Љаиќ поднесе оставка, бидејќи неговиот тим не успеа да го уапси Ратко Младиќ на кој треба да му се суди за воени злосторства. Младиќ е обвинет за геноцид и за убиство на над 7000 босански муслимани во масакарот во Среберница во 1995 година.
XS
SM
MD
LG