Достапни линкови

logo-print

Марш во чест на загинатите во бомбашките напади во Пакистан


Неколку илјади луѓе денеска излегоа на марш низ улиците на градот Карачи, ден по бомбашките напади во Пакистан во кои животот го загубија најмалку 40 луѓе. Луѓето извикувале слогани против власта и екстремистичките групи. Цел на нападите беа шиитските свештеници во центарот на градот, кои го одбележуваа празникот Ашура-верски ритуал во чест на внукот на пророкот Мухамед.
XS
SM
MD
LG