Достапни линкови

logo-print

Украина потпиша договор со Русија за испорака на нафта


Украинската национална компанија за енергетика соопшти дека Киев и Москва потпишале нов договор за цените за испорака на нафта. Русија ја информирала Европската Комисија дека тие ќе продолжат со транзитот на нафтата во земјите од ЕУ преку Украина. Европската Унија го поздрави потпишувањето на договорот.
XS
SM
MD
LG