Достапни линкови

logo-print

Сомалиски пирати грабнале танкер


Сомалиските пирати грабнале танкер со хемиски средства кој пловел под британско знаме. Танкерот со 24 членови на екипажот пловел од Шпанија за Тајланд. Членовите на екипажот биле од Русија, Украина, Бугарија, Романија, Полска, Грузија, Индија и Турција.
XS
SM
MD
LG