Достапни линкови

logo-print

Грчка анархистичка група се заканува со напади


Една радикална грчка анархистичка група ја презеде одговорноста за неделната експлозија во центарот на Атина, објавија грчките медиуми наведувајќи дека во соопштението на групата се прецизира дека нападот бил во знак на протест поради божиќните потрошувачки навики. Групата се заканува дека во иднина ќе употребува помоќни бомби и ја изразува солидарноста со анархистите, кои издржуваат затворски казни во Грција, Чиле и Германија.
XS
SM
MD
LG