Достапни линкови

logo-print

Во Јемен се уапсени 29 припадници на Ал Каеда


Јеменската агенција за безбедност соопшти дека уапсила 29 луѓе кои се осомничени дека се членови на Ал Каеда за време на нападите на владините сили врз терористите во земјата овој месец. Според сајтот на агенцијата потрагата по останатите терористи сеуште е во тек, а над 60 припадници на Ал Каеда беа убиени во нападите. Нигериецот кој пред три дена се обиде да изврши терористички напад на еден американски авион им соопштил на истражителите дека имал помош од припадниците на Ал Каеда во Јемен.
XS
SM
MD
LG