Достапни линкови

logo-print

Германија го осуди насилството врз демонстрантите во Иран


Германија судирите во Иран ги осуди како брутална реакција на безбедносните сили врз опозициските демонстранти. Греманскотот министерството за надворешни работи го повика Техеран да го запре насилството и го предупреди дека меѓународната заедница нема да го толерира. Вчера и САД, Италија и Франција го осудија насилствотот во Иран, каде животот го загубија најмалку 8 луѓе.
XS
SM
MD
LG