Достапни линкови

logo-print

Милошоски ке реферира за надворешната политика


Министерот за надворешни работи на Република Македонија Антонио Милошоски денеска ке има излагање пред членовите на собраниската Комисија за надворешна политика. Темите, како што е соопштено, се актуелни прашања од областа на надворешната политика, како и остварените активности на меѓународен план.
XS
SM
MD
LG