Достапни линкови

logo-print

Папата за прв пат по нападот го напушти Ватикан


Папата Бенедикт 16 за прв пат денеска го напушти Ватикан откако во четвртокот беше нападнат од една жена за време на полноќната миса за Божиќ. Папата под силно обезбедување споделил оброк со сиромашните во една народна кујна во Рим. Судот во Ватикан соопшти денеска дека за неколку недели ќе и пресуди на 25 годишната Сузана Маиоло кој го нападна папата, а до тогаш таа ќе остане во психијатриската клиника.
XS
SM
MD
LG