Достапни линкови

logo-print

Убиен внукот на опозицискиот лидер во Иран


Иранскиот реформистички сајт Парлеманњуз објави денеска дека внукот на лидерот на опозицијата, Мир Хосеин Мусави го загубил животот во денешните судири во Техеран. Според сајтот Али Мусави бил убиен на пладне и неговот тело се наоѓа во една болница во градот. Близок родина на Мусави ја потврдил информацијата во интервју за Радио Слободна Европа, Радио Фарда.
XS
SM
MD
LG