Достапни линкови

logo-print

Обвинетиот за напад на авион ги поминал безбедносните контроли


Фарук Адуламуталаб кој е обвинет за обида за терористички напад на авион во САД ги поминал безбедносните контроли во Лагос, каде што го започнал своето патување, соопштија локалните официјални лица. 23 годишниот нигериец се наоѓа во болница во Мичиген, поради изгорениците кои ги добил кога сакал да го активира експлозивот кој се наоѓал на неговото тело.
XS
SM
MD
LG