Достапни линкови

logo-print

Парламентарни избори во Узбекистан


Во Узбекистан денеска се одржуваат парламентарни избори. Според Централната изборна комисија досега околу 57 проценти од луѓето излегле на гласање. Сите четири партии кои се кандидираа на изборите се подржувачи на претседателот Ислам Каримов, бидејќи во земјата нема официјално регистрирани опозициски партии.
XS
SM
MD
LG