Достапни линкови

logo-print

Милитанти нападнаа дом на владино лице во Пакистан


Милитантите соопштија дека во Пакистан извршиле напад врз домот на едно владино лице во северозападниот дел на земјата, во близина на границата со Авганистан. При нападот освен владиното лице, животот го загубиле и членовите на неговото семејство, меѓу кои и деца. Според официјалните лица целта на нападот бил Сарбраз Садики, во регионот Курам, каде се во тек операции против Талибанците.
XS
SM
MD
LG