Достапни линкови

logo-print

19 мртви во експлозија во Пакистан


Најмалку 19 луѓе го загубија својот живот во експлозија во јужниот дел на Пакистан во градот Караши, соопштија пакистанските официјални лица. Сеуште не е позната причината за експлозијата која се случила во близината каде шиитските муслимани го прославувале верски ритуал. Милитантите во Пакистан досега убија стотици луѓе откако Влада започна офанзива против нив во октомври.

XS
SM
MD
LG