Достапни линкови

logo-print

Ватикан ќе ја преиспита безбедноста на Папата


Ватикан соопшти дека ќе ги преиспита безбедносните процедури, по инцидентот кога една жена го нападна Папата за време на божиќната миса. Портпаролот на Ватикан Федерико Ломбарди изјави дека е невозможно максимално да се обезбеди Папата, бидејки тој е постојано опкружен со многу луѓе.
XS
SM
MD
LG