Достапни линкови

logo-print

Талибанците не го почитуваат исламот


Командата на НАТО во Авганистан го осуди видеото со заробениот американски војник, што го објавија вчера талибанците. Во изјавата се вели дека со објавувањето на Божиќ, талибанците сакале да го повредат семејството на војникот, што покажува дека тие не го почитуваат ни исламот и неговите традиции.
XS
SM
MD
LG