Достапни линкови

logo-print

Божиќно обраќање на Папата Бенедикт 16


Католичките верници денеска го слават Божиќ, еден од најголемите христијански празници. Папата Бенедикт 16 во традиционалното обраќање Урби ет Орби на плоштадот Свети Петар во Ватикан ги повика богатите земји да ги прифатат мигрантите, бидејќи, како што рече, тие бегале од сиромаштијата и нетолеранцијата во нивните земји. Папата предупреди и на моралната криза, наведувајќи дека таа е полоша од глобалната финансиска криза.
XS
SM
MD
LG