Достапни линкови

logo-print

Талибанците објавија видео со заробен војник


Талибанските милитанти објавија нова видео снимка на американскиот војник кој пред шест месеци бил заробен во источниот дел на Авганистан. Станува збор за Роберт Бергдал кој е првиот американски војник заробен од талибанците од почетокот на воената интервенција на сојузниците во Авганистан во 2001 година.
XS
SM
MD
LG