Достапни линкови

logo-print

Невремето во САД однесе 19 човечки животи


Силната снежна бура што го зафати централниот дел на Соединетите држави предизвикала голем број сообраќајни несреќи во кои загинале 19 луѓе, јавуваат агенциите, додавајќи дека лошто време било причина и за откажување на многу миси по повод Божиќните празници. Ова е втор бран невреме што ја погоди земјата во изминативе седум дена.
XS
SM
MD
LG