Достапни линкови

logo-print

Ќерката на Бин Ладен била во саудиската амбасада во Иран


Иранските власти соопштија дека амбасадата на Саудиска Арабија во Техеран ги информирала оти ќерката на лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, Иман престојувала во амбасадата. Иранскиот министер за надворешни работи Манучер Мотаки изјави дека иранските власти не знаат како таа влегла во Иран и како стигнала до саудиската амбасада.
XS
SM
MD
LG