Достапни линкови

logo-print

Нови жртви од експлозијата на рудникот во Русија


Руското министерство за итни ситуации соопшти денеска дека бројката на жртви од експлозијата која се случи вчера во еден рудник се искачила на девет. Според министерството причината за експлозијата во рудникот Јестунинскаја во градот Нижни Тагил е поради непочитувањето на безбедносните правила во транспортото на експлозивот. Рудникот е во сопственост на групацијата Евраз.

XS
SM
MD
LG