Достапни линкови

logo-print

Медведев оптимист за договорот со САД за нуклеарно разоружување


Рускиот претседател Димитриј Медведев соопштил денеска дека сеуште има несогласувања со САД за договорот за нуклеарно вооружување, но изразил оптимизам дека тие ќе се решат набрзо. Тој изјавил и дека Русија и натаму ќе произведува нова генерација на нуклерани ракети и дека војската ќе го добие новото оружје и опрема во наредните 10 години.
XS
SM
MD
LG