Достапни линкови

logo-print

Илјадници аџии во Витлеем за прославата на божиќ


Илјадници аџии денеска пристигнаа во Витлеем за да го прослават божиќ во местото каде што се родил Исус. Изараел им издал и дозволи на палестинските христијани да го напуштат појасот Газа за да го прослават денот во градовите на Западниот Брег. На полноќ прославата ќе кулминира со масовен собир во црквата која според христијанската традиција е изградена на местото каде се родил Исус.
XS
SM
MD
LG