Достапни линкови

logo-print

Иранската опозиција со слогани на банкнотите


Иранските медиуми јавија денеска дека Централната Банка издала предупредување да не се пишуваат пораки на банкнотите. Банката објави дека банкнотите кои содржат опозициони слогани, ќе бидат заменувани, а граѓаните кои ќе добијат такви веднаш да ги пријават. На некои банкноти пишувало смрт на диктаторот.
XS
SM
MD
LG