Достапни линкови

logo-print

Убиени над 30 екстремисти во Јемен


Јеменските сили извршиле воздушен напад врз едно засолниште на екстремисти во источниот дел на земјата, при што биле убиени најмалку 34 припадници на Ал Каеда, соопштија властите во Јемен. Безбедносните сили на Јемен и во минатата недела извршија слична акција кога беа убиени 30-тина припадници на Ал Каеда, а исто толку беа уапсени.
XS
SM
MD
LG