Достапни линкови

logo-print

Изчезнати луѓе во бродска несреќа


Најмалку 27 луѓе се изчезнати по сударот на патнички ферибот со рибарски брод на Филипините. Филипинските крајбрежни чувари велат дека досега се спасени 46 луѓе. Фериботот превезувал 73 патници, но засега останува непознато колку луѓе биле на рибарскиот брод, јавуваат агенциите. Сеуште не се знае која е причината за сударот.
XS
SM
MD
LG