Достапни линкови

logo-print

Американскиот Сенат ќе гласа за здравствените реформи


Американскиот Сенат денеска треба да гласа за својата верзија на здравствените реформи. Се очекува законот да помине ако демократите обезбедат доволно гласови. Но работата не завршува тука, затоа што верзијата од Сенатот ќе треба да се комбинира со верзијата која ја изгласаа во Претставничкиот Дом. Светската здравствена организација го рангираше американскиот здравствен систем на 37-то место во светот.
XS
SM
MD
LG