Достапни линкови

logo-print

Венеција поплавена


Повеќе од половина улици во Венеција се поплавени соопштија тамошните градски власти.Со поплавата се уништени и голем дел од венециските палати јавува италијанската агенција Анса.Се очекува и нов раст на нивото на водата во наредните неколку дена.Најлошата поплава Венеција ја доживеа минатата година кога нивото на водата порасна за 160 сантиметри над морското ниво.
XS
SM
MD
LG