Достапни линкови

logo-print

Романскиот Парламент изгласа доверба на владата на Бок


Романскиот Парламен денеска на заедничка седница на двата дома изгласа доверба на новата влада на премиерот Емил Бок. Гласањето беше усвоено со 267 гласови до 471 пратеник во двата дома на Парламентот. Бок ја преставил пред Парламентот својата програма и новиот кабинет, кој вклучува 15 министерства.
XS
SM
MD
LG