Достапни линкови

logo-print

Авганистански пратеник убиен во полициска заседа


Еден член на авганистанскиот парламент бил убиен кога неговото возило минало низ полициска заседа што била поставена за талибанските милитанти. Министерството за внатрешни работи соопшти дека станува збор за пратеникот во Горниот дом на парламентот Мохамад Јунос Ширнага. Се прецизира дека во инцидентот што се случил во северната провинција Баглан, загинал и неговиот возач.
XS
SM
MD
LG