Достапни линкови

logo-print

40 повредени при слетување на авион на Јамајка


Најмaлку 40 луѓе биле повредени кога авион на Американ Ерлајнз се преполовил при вчерашното слетување на меѓународниот аеродром во Кингстон на Јамајка. Министерот за информирање Дерил Вас наведе дека сите повредени биле префрлени во болница. Во Боингот 737 имало 148 патници и 6 членови на екипажот и летал на линијата Мајами, Кингстон.
XS
SM
MD
LG