Достапни линкови

logo-print

Спогодба за репрограмирање на српскиот долг спрема Кувајт


Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ денеска ќе престојува во Кувајт, каде што ќе има средби со водечките луѓе на овој емират. За време на еднодневната официјална посета, Јеремиќ ќе потпише спогодба за репрограмирање на долгот на Србија спрема Кувајт.
XS
SM
MD
LG