Достапни линкови

logo-print

Авионите почнале да летаат на аеродромот во Франкфурт


Летовите на аеродромот во Франкфурт делумно почнале да функционираат по снегот и мразот, поради кои 8000 патници останаа да чекаат во терминалите или во хотелите во близина. Авионите на третиот по ред најголем аеродром во Европа почнале да летаат изутринава кога три писти биле исчистени од снегот и мразот. Во понеделникот околу 280 лета беа откажани, бидејќи аеродромот беше затворен поради лошото време.
XS
SM
MD
LG