Достапни линкови

logo-print

Папуа Нова Гвинеја го призна Косово


Папуа Нова Гвинеа ја призна независноста на Косово, соопшти денеска опозициската алијанса за ново Косово. Оваа држава во Океанија решила да го признае Косово по лобирањето на лидерот на партијата Беџет Пацоли. Писмото за официјалното признавање на Косово ќе биде предадено во јануари.


XS
SM
MD
LG