Достапни линкови

logo-print

Папуљас би ја посетил Македонија кога ќе се реши спорот со името


Грчкиот претседател Карлол Папуљас му пишал на претседателот Ѓорѓе Иванов дека тој би сакал да ја посети Македонија без да постои препреката за нерешениот спор со името, по поканата на Иванов тој да ја посети земјава. Според Папуљас колку подолго трае спорот толку подолго ќе остане нерешено пристапувањето на Македонија во ЕУ и НАТО. Иванов на 4 ноември упати покана до Папуљас со цел да се зајакнат добрососедските односи.
XS
SM
MD
LG